Výrobný program: okná, dvere, interiérové steny, zimné záhrady, protipožiarne konštrukcie, vonkajšie opláštenia budov, presklené fasády.

Hliníkové stavebné prvky

DVEROVÉ A OKENNÉ SYSTÉMY Z HLINÍKOVÝCH PROFILOV ALUPROF a SCHÜCO

Zo širokej ponuky profilov Aluprof môžeme vybrať napríklad systém MB 60 vhodný na výrobu konštrukcií pre exteriér vyžadujúcich tepelnú a zvukovú izoláciu. Umožnuje výrobu v rôznych variantoch
napr. okná s tzv. skrytým krídlom, otočné okná, okná so vzhľadom imitujúcim oceľ, alebo okná aj dvere so zvýšenou odolnosťou voči vlámaniu. Systém MB 70 s vysokou tepelnou odolnosťou slúži na výrobu okien, dverí či presklených konštrukcií. Okrem špeciálnej konštrukcie tepelného mostu je charakteristický aj novátorským riešením 2-komponentného tesnenia.
Ďalší systém MB 86 je novinkou na trhu a vyznačuje sa vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami. Tento systém spĺňa rastúce požiadavky na zvyšovanie energetických úspor a preto je výbornou voľbou pre energeticky pasívne domy. Výhodou systému je vysoká pevnosť profilov čo je hlavným predpokladom pri výrobe okien a dverí nadmerných rozmerov.
Systém MB 77HS je komfortným a elegantným riešením predelenia interiéru a exteriéru. Zdvižno-posuvné dvere umožňujú pohodlný prístup na terasu, záhradu či balkón. Veľké presklené plochy prinášajú do priestoru svetlo a ponúkajú skvelý výhľad. Výborné užitkové vlastnosti predurčujú tento systém pre použitie tak v privátnych objektoch ako aj v komfortných apartmánoch a hoteloch.
Okrem dverových a okenných systémov sa v portfóliu firmy Aluprof nachádzajú aj hliníkové fasádne opláštenia, ktoré svojim veľkým rozsahom prvkov ponúka architektom a projektantom takmer nekonečné možnosti. Stĺpovo-priečkové opláštenie Vám ponúkame v základnej verzii, dizajnovej variante, ktorá ponúka zvýraznenie horizontálneho, alebo vertikálneho delenia, ďalej príložkového systému umožňujúceho spojenie dvoch rôznych materiálov (montáž profilu k drevenej, alebo oceľovej konštrukcii), či ekonomickej varianty s použitím ktorej získame jednoliatu sklenenú plochu s krížovým delením. Novou vylepšenou variantou fasády je MB SR50N, ktorá sa vyznačuje vysokou tepelno-izolačnou odolnosťou a veľkou nosnosťou (vhodné pre projektovanie veľkých stien).